http://abfarhamedan.ir

محمد ابراهیم فراهانی

مدیر امور

  • آدرس

    رزن ، بلوار امام ، روبری پمپ بنزین ، شرکت آبفار رزن

  • تلفن

    08136225075

  • ایمیل

    Ranjbar{at}abfarhamedan.ir

مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان رزن
محمد ابراهیم فراهانی
تحصیلات: فوق دیپلم حسابداری

شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان رزن

برخورداری بیش از یک هزار خانوار از آب شرب بهداشتی

مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان رزن از برخورداری هزارو دو خانوار ساکن در بخش مرکزی و بخش قروه درجزین از آب شرب بهداشتی در سه ماهه گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ محمد ابراهیم فراهانی ضمن ارائه…
ادامه مطلب ...

جشن تکليف فرزندان همکار صنعت آب و برق استان همدان برگزار شد

با حضور جمعي از معاونين و مديران و مسئولين امور فرهنگي صنعت آب و برق استان همدان، فرزندان دختر و پسر همکار صنعت آب و برق استان در دو روز متوالي به ميزباني آبفاي شهري استان همدان آغاز سن تکليف و سعادت بندگي را جشن گرفتند. در اين مراسم حجت…
ادامه مطلب ...

توضیحات

شهرستان رزن در گستره‌اي به وسعت ۲۷۲۹ كيلومتر مربع ، حدود ۱۴% از مساحت استان همدان را به خود اختصاص داده است . اين شهرستان بين مدار ۳۵ درجه و ۱۲ دقيقه تا ۳۵ درجه و ۴۳ دقيقه عرض شمالي و ۴۸ درجه و ۳۳ دقيقه تا ۴۹ درجه و ۲۷ دقيقه طول شرقي از نصف‌النهار گرينويچ قرار گرفته است اين شهرستان از شمال به استان زنجان و قزوين و از شرق به استان مركزي(شهرستان ساوه) ، از جنوب به شهرستان فامنين ، از سوي غرب به شهرستان كبودرآهنگ محدود مي‌شود . رزن در سال ۱۳۶۸ از بخش به شهر و از سال ۱۳۷۳ به شهرستان ارتقاء يافته و در آن فرمانداري مستقر شده است.

رودخانه اصلي حوزه آبريزي اين شهرستان خميگان و رزن مي‌باشد. شهرستان رزن بر اساس تقسيمات كشوري در سال ۱۳۷۱ داراي سه شهر به نامهاي رزن ، قروه‌درجزين و دمق مي‌باشد. همچنين داراي سه بخش به نامهاي مركزي ، قروه‌درجزين و سردرود و داراي ۷ دهستان و ۱۲۹ آبادي داراي سكنه مي‌باشد .

 

عکس بالا :

اين خانه در روستاي وفس در فاصله ۱۵ کيلومتري از رزن واقع شده است.داراي ديوارهاي خشت و سقف تير پوش مي باشد.در تاريخ ۲۹/۱/۱۳۸۸ به شماره ۲۸۲۰۱ در فهرست آثار ملي به عنوان خانه مشاهير و مفاخر شهرستان به ثبت رسيده است.داراي يک اطاق اصلي و يک گنجينه(انبار مواد غذايي)که به وسيله درب کوچکي به همديگر متصل مي باشند.

آخرین ویرایش در۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸