https://abfarhamedan.ir

مدیرامور

آقای کمال حسنی
  • آدرس

    همدان بلوار کاشانی نبش کوچه شهید رستمی

  • تلفن

    08132523314

  • ایمیل

    hasani@abfarhamedan.ir

شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان

مهندس حسینی بیدار به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان معرفی شد

در آئینی که با حضورمعاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، مهندس سید هادی حسینی بیدار به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان معرفی شد.
ادامه مطلب ...

انتشار بیش 650 خبر و گزارش در سال جاری

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ وجیه الله مظفری کیا با اشاره به اینکه امروزه یکی از مهمترین و حساس ترین وظایف روابط عمومی ها در بعد برون سازمانی برقراری ارتباطی صحیح و اندیشمندانه با رسانه های ارتباط جمعی است؛…
ادامه مطلب ...

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان
کمال حسنی
تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت دولتی

شهر همدان از لحاظ جمعیت چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می‌آید و در مرداد سال 1388 به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران معرفی شد . در سال‌های 1300 تا 1304 خورشیدی مهندس آلمانی کارل فریش طرحی مدرن را برای همدان طراحی کرد که از نوع نقشه‌های شعاعی محسوب می‌شود  .

زبان اکثریت مردم استان همدان فارسی است اما بعلت همجواری با استان های لرستان، کردستان و زنجان دارای گویشورانی از زبان های لری، کردی و  ترکی نیز می باشد . در استان همدان زبان‌ها و گویش‌های گوناگونی رایج است که فارسی، ترکی، لری و لکی و کردی از مهم‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌روند.

فارس‌زبانها بیشتر ساکنان مرکز استان (شهر همدان) را تشکیل می‌دهند و از قدیمی‌ترین مردم این منطقه محسوب می‌شوند که از دوران مادها در این سرزمین اسکان یافته‌اند . همچنین مردم شهرهای نهاوند و ملایر به گویش پارسی میانه یا پهلوی سخن میگویند . در شمال ، غرب و شرق استان (562 روستا) به زبان ترکی ، در مرکز استان (شهر همدان) بیشتر به زبان فارسی ، در جنوب استان (255 روستا) به زبان‌های لری و لکی و در غرب و شمال غرب  استان (159 روستا) به زبان کردی تکلم می‌شود.

آخرین ویرایش در1 سپتامبر 2018 ساعت 11:03