https://abfarhamedan.ir

مدیرامور

آقای کمال حسنی
  • آدرس

    همدان بلوار کاشانی نبش کوچه شهید رستمی

  • تلفن

    08132523314

  • ایمیل

    hasani@abfarhamedan.ir

شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان

انتشار بیش ۶۵۰ خبر و گزارش در سال جاری

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ وجیه الله مظفری کیا با اشاره به اینکه امروزه یکی از مهمترین و حساس ترین وظایف روابط عمومی ها در بعد برون سازمانی برقراری ارتباطی صحیح و اندیشمندانه با رسانه های ارتباط جمعی است؛…
ادامه مطلب ...

حضورمدیرعامل و کارکنان شرکت آبفاردرتجمع عظیم مردمی در محکومیت اقدام تروریستی آمریکا

کارکان شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان هم پای دیگر مردم کشور در محکومیت اقدام تروریستی آمریکا در ترورناجوانمردانه سردارشهید قاسم سلیمانی در تجمع عظیم مردمی شرکت کردند.
ادامه مطلب ...

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان
کمال حسنی
تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت دولتی

شهر همدان از لحاظ جمعیت چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می‌آید و در مرداد سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران معرفی شد . در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۰۴ خورشیدی مهندس آلمانی کارل فریش طرحی مدرن را برای همدان طراحی کرد که از نوع نقشه‌های شعاعی محسوب می‌شود  .

زبان اکثریت مردم استان همدان فارسی است اما بعلت همجواری با استان های لرستان، کردستان و زنجان دارای گویشورانی از زبان های لری، کردی و  ترکی نیز می باشد . در استان همدان زبان‌ها و گویش‌های گوناگونی رایج است که فارسی، ترکی، لری و لکی و کردی از مهم‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌روند.

فارس‌زبانها بیشتر ساکنان مرکز استان (شهر همدان) را تشکیل می‌دهند و از قدیمی‌ترین مردم این منطقه محسوب می‌شوند که از دوران مادها در این سرزمین اسکان یافته‌اند . همچنین مردم شهرهای نهاوند و ملایر به گویش پارسی میانه یا پهلوی سخن میگویند . در شمال ، غرب و شرق استان (۵۶۲ روستا) به زبان ترکی ، در مرکز استان (شهر همدان) بیشتر به زبان فارسی ، در جنوب استان (۲۵۵ روستا) به زبان‌های لری و لکی و در غرب و شمال غرب  استان (۱۵۹ روستا) به زبان کردی تکلم می‌شود.

آخرین ویرایش در1 سپتامبر 2018 ساعت 11:03