https://abfarhamedan.ir

مدیرامور

آقای کمال حسنی
  • آدرس

    همدان بلوار کاشانی نبش کوچه شهید رستمی

  • تلفن

    08132523314

  • ایمیل

    hasani@abfarhamedan.ir

شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان

تقدیر از مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان درجشنواره شهید رجایی

از" کمال حسنی"مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان مطابق بررسی های شورای ارزیابی شهرستان در اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان؛ تقدیر شد.
ادامه مطلب ...

توزیع۵۴ هزار کیلوگرم مواد گند زدا در راستای سالم سازی آب آشامیدنی مشترکین روستایی

رییس اداره کنترل کیفی و امورآزمایشگاه های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از توزیع 54 هزار کیلوگرم مواد گند زدا شامل پرکلرین ، گاز کلر و نمک جهت کلرزنی و گندزدایی آب شرب روستاهای استان خبر داد.
ادامه مطلب ...

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان
کمال حسنی
تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت دولتی

شهر همدان از لحاظ جمعیت چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می‌آید و در مرداد سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران معرفی شد . در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۰۴ خورشیدی مهندس آلمانی کارل فریش طرحی مدرن را برای همدان طراحی کرد که از نوع نقشه‌های شعاعی محسوب می‌شود  .

زبان اکثریت مردم استان همدان فارسی است اما بعلت همجواری با استان های لرستان، کردستان و زنجان دارای گویشورانی از زبان های لری، کردی و  ترکی نیز می باشد . در استان همدان زبان‌ها و گویش‌های گوناگونی رایج است که فارسی، ترکی، لری و لکی و کردی از مهم‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌روند.

فارس‌زبانها بیشتر ساکنان مرکز استان (شهر همدان) را تشکیل می‌دهند و از قدیمی‌ترین مردم این منطقه محسوب می‌شوند که از دوران مادها در این سرزمین اسکان یافته‌اند . همچنین مردم شهرهای نهاوند و ملایر به گویش پارسی میانه یا پهلوی سخن میگویند . در شمال ، غرب و شرق استان (۵۶۲ روستا) به زبان ترکی ، در مرکز استان (شهر همدان) بیشتر به زبان فارسی ، در جنوب استان (۲۵۵ روستا) به زبان‌های لری و لکی و در غرب و شمال غرب  استان (۱۵۹ روستا) به زبان کردی تکلم می‌شود.

آخرین ویرایش در۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳