http://abfarhamedan.ir

در مراسم کلنگ زنی شبکه جمع آوری فاضلاب روستاهای مسیر امامزاده محسن، نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه روستاهای مسیر امامزاده محسن، به‌عنوان باغ شهر همدان مورد بهره‌بردری قرار می‌گیرد، گفت:با تمام توان به دنبال تامین اعتبارات این پروژه خواهیم بود.

در مراسم کلنگ زنی شبکه جمع آوری فاضلاب روستاهای مسیر امامزاده محسن، نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه روستاهای مسیر امامزاده محسن، به‌عنوان باغ شهر همدان مورد بهره‌بردری قرار می‌گیرد، گفت:با تمام توان به دنبال تامین اعتبارات این پروژه خواهیم بود. به گزارش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از همدان حمید رضا حاجی بابایی ظهر امروز در آئین کلنگ‌زنی جمع آوری فاضلاب، انتقال و اتصال به کلکتور شهر مریانج محور امامزاده محسن با شاره به اینکه پروژه مذکور از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت:با اجرای این پروژه چیزی در حدود ۴۰ هزار نفر از جمعیت روستایی استان از نظر شرایط زیست محیطی ایمن می‌شوند.

وی افزود:این پروژه در روستاهای مسیر امام زاده محسن اجرایی می‌شود و از همین حیث گردشگران نیز از مزایای آن بهره‌مند می‌گردند لذا این پروژه یک پروژه ملی است.

حاجی بابایی با بیان اینکه از این پس، این مسیر به عنوان باغ شهر همدان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: با تمام توان به دنبال تامین اعتبارات این پروژه خواهیم بود.

وی همچنین تصریح کرد: از آنجا که پروژه مذکور پروژه‌ای عظیم است لذا انتظار می‌رود اعتبارات آن از مرز۲۰ میلیارد تومان نیز عبور کند.

در ادامه دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: همدان استانی توریست‌پذیر با چهار محور مهم گردشگری است که یکی از محورهای یاد شده مسیر محور امام زاده محسن است.

امیر خجسته اظهار داشت: این محور نیازمند ساماندهی است که البته اقدامات بزرگی با همراهی مردم منطقه به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه جمع آوری فاضلاب و اتصال به کلکتور از جمله اقدامات عظیمی است که به زودی به نتیجه می‌رسد، گفت: ساماندهی فاضلاب به معنای نجات محور گردشگری امام زاده محسن است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان نیز در این آئین با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور پروژه جمع آوری فاضلاب، انتقال و اتصال به کلکتور شهر مریانج محور امامزاده محسن از اعتبارات ملی برخوردار خواهد شد، گفت: استاندار همدان نیز قریب به یک میلیارد تومان از اعتبارات استانی را برای این پروژه در نظر گرفته است اگرچه این اعتبارات هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده است.

سید مصطفی هاشمی با اذعان به اینکه عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب و اتصال به کلکتور شهر مریانج امروز به صورت نمادین کلنگ زنی شد، اظهار داشت:با بهره برداری از پروژه مذکور ۴ روستای سولان، موئیجین، توئیجین و وفرجین از سیستم جمع آوری فاضلاب برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: بر این اساس ۸ هزارو ۳۲۲ نفر، معادل یک هزارو ۵۳۴ خانوار؛ از مزایای پروژه مذکور بهره مند می‌شوند.

هاشمی با بیان اینکه پروژه از قسمت پایین دست و از شهر مریانج آغاز می شود، اظهار داشت: این پروژه با برآورد اولیه۱۴۰ هزارمیلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی و در راستای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی کلنگ‌زنی گردید.

وی افزود: این پروژه شامل ۵۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب است که با اجرای کامل آن محیطی پاک و سالم برای اهالی روستا فراهم می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.