http://abfarhamedan.ir

با حضور جمعی از مسئولین انجام شد:

عملیات کلنگ زنی اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای تفریجان

با حضور نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار همدان،مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان همدان و جمع دیگری از مسئولین؛پروژه اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای تفریجان کلنگ زنی شد.

نماینده مردم همد ان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در آئین کلنگ زنی اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای تفریجان ضمن گرامیداشت هفته دولت و بااشاره به اینکه؛ بر اساس یکی از مصوبات مجلس مبلغی از صندوق توسعه ملی معادل ۲۰۰ میلیون دلار به پروژه های روستایی تخصیص یافت،گفت: اینگونه پروژه ها ا محل اعتبارات ملی تامین اعتبار می شوند.

حمید رضا حاجی بابایی با بیان اینکه روستای تفریجان یکی از روستاهای هدف گردشگری است، عنوان کرد:اجرای چنین پروژه هایی از نیازهای ضروری این روستااست.

وی با بیان اینکه این روستا و سایر روستاهای در مسیر به عنوان باغ شهر همدان تلقی می شوند، خاطرنشان کرد:پروژه های مهمی از قبیل احداث تاسیسات آبرسانی ،ایجاد شبکه های جمع آوری فاضلاب و پروژه دو خطه شدن جاده ارزان فود به همدان از جمله پروژه های در دست اقدام و جزء برنامه های دولت برای منطقه مذکور می باشند.

حاجی بابایی منطقه مذکور را قطبی گردشگری به منظور جذب گردشگر دانست و یادآور شد:باید به سمتی حرکت کنیم که زیر ساختهای لازم برای این امر مهم فراهم شود.

در ادامه مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان با اشاره به اینکه با راه اندازی مجتمع سنگستان ۲ هزارو ۱۴۹ نفر معادل ۶۹۱خانوار از نعمت آب شرب برخوردار می شوند،گفت:این پروژه شامل ۱۷ کیلومتر شبکه داخلی آب شرب ات.

وی ادامه داد:پروژه مذکور از محل اعتبارات ملی و در راستای تکمیل مجتمع آبرسانی روستایی کلنگ زنی شد و برآورد اعتبارات برای این پروژه معادل ۱۶ هزار میلیون ریال می باشد.

حسنی با اذعان به اینکه روستای تفریجان از مجتمع سنگستان تامین آب می شود،اظهار کرد:شبکه های این روستا در حدود ۱۶ کیلومتر فرسوده و البته در برخی از نقاط دو شبکه ای و در بعضی از موارد آهنی و قدیمی بود.
وی در نهایت افزود:با تلاش های صورت گرفته قرار بر این است که شبکه روستایی تفریجان با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلون ریال تعویض گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.