http://abfarhamedan.ir

با حضور جمعی از مسئولین انجام شد:

عملیات کلنگ زنی اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای تفریجان

با حضور نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار همدان،مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان همدان و جمع دیگری از مسئولین؛پروژه اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای تفریجان کلنگ زنی شد.

نماینده مردم همد ان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در آئین کلنگ زنی اجرای شبکه داخلی آب شرب روستای تفریجان ضمن گرامیداشت هفته دولت و بااشاره به اینکه؛ بر اساس یکی از مصوبات مجلس مبلغی از صندوق توسعه ملی معادل ۲۰۰ میلیون دلار به پروژه های روستایی تخصیص یافت،گفت: اینگونه پروژه ها ا محل اعتبارات ملی تامین اعتبار می شوند.

حمید رضا حاجی بابایی با بیان اینکه روستای تفریجان یکی از روستاهای هدف گردشگری است، عنوان کرد:اجرای چنین پروژه هایی از نیازهای ضروری این روستااست.

وی با بیان اینکه این روستا و سایر روستاهای در مسیر به عنوان باغ شهر همدان تلقی می شوند، خاطرنشان کرد:پروژه های مهمی از قبیل احداث تاسیسات آبرسانی ،ایجاد شبکه های جمع آوری فاضلاب و پروژه دو خطه شدن جاده ارزان فود به همدان از جمله پروژه های در دست اقدام و جزء برنامه های دولت برای منطقه مذکور می باشند.

حاجی بابایی منطقه مذکور را قطبی گردشگری به منظور جذب گردشگر دانست و یادآور شد:باید به سمتی حرکت کنیم که زیر ساختهای لازم برای این امر مهم فراهم شود.

در ادامه مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان با اشاره به اینکه با راه اندازی مجتمع سنگستان ۲ هزارو ۱۴۹ نفر معادل ۶۹۱خانوار از نعمت آب شرب برخوردار می شوند،گفت:این پروژه شامل ۱۷ کیلومتر شبکه داخلی آب شرب ات.

وی ادامه داد:پروژه مذکور از محل اعتبارات ملی و در راستای تکمیل مجتمع آبرسانی روستایی کلنگ زنی شد و برآورد اعتبارات برای این پروژه معادل ۱۶ هزار میلیون ریال می باشد.

حسنی با اذعان به اینکه روستای تفریجان از مجتمع سنگستان تامین آب می شود،اظهار کرد:شبکه های این روستا در حدود ۱۶ کیلومتر فرسوده و البته در برخی از نقاط دو شبکه ای و در بعضی از موارد آهنی و قدیمی بود.
وی در نهایت افزود:با تلاش های صورت گرفته قرار بر این است که شبکه روستایی تفریجان با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلون ریال تعویض گردد.

image_pdfPDFimage_printچاپ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.