http://abfarhamedan.ir

مدیر امورآب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین:

مجتمع آب‌رسانی فیض‌آباد-سراوک مهمترین پروژه با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان

به گزارش روابط عمومی آبفار استان همدان مدیرامور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین گفت:بزرگ‌ترین پروژه جدیدالاحداث این شهرستان مجتمع آب‌رسانی فیض‌آباد-سراوک بوده که مراحل اولیه آن مانند تأمین آب، حفر چاه، تملک زمین و غیره انجام شده و اعتبار این پروژه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می باشد.
عیسی احمدی با بیان اینکه جمعیت این ۳۹ روستا ۲۳ هزار و ۲۰۰ نفر است، افزود: تقریباً ۸۴ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش این شرکت قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: روستاهای خودگردان کمتر از بیست خانوار بوده و از آب چشمه‌ها استفاده می‌کنند.
احمدی با تاکید بر اینکه آب شرب ۱۴ روستا به‌صورت ثابت با تانکر سیار تأمین می‌شود، خاطرنشان کرد: آب این روستاها به دلیل سختی و سنگینی زیاد قابل شرب نبوده، اما برای شرب دام و نظافت قابل استفاده است.
وی با تأکید بر اینکه به دلیل کم‌آبی مجتمع آب‌رسانی در این شهرستان وجود نداشته، بیان کرد: بزرگ‌ترین پروژه جدیدالاحداث این شهرستان مجتمع آب‌رسانی فیض‌آباد-سراوک است که مراحل اولیه آن مانند تأمین آب، حفر چاه، تملک زمین و غیره انجام شده است.
احمدی اعتبار تخصیص‌یافته به این پروژه را یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: دومین پروژه مجتمع آب‌رسانی تجرک بوده که زمین آن تملک شده و در مرحله حفر چاه است.
وی اذعان کرد: در صورت آب‌دهی این چاه، مجتمع قادر به تأمین آب ۱۶ روستا است.

این مقام مسئول با اشاره به پروژه‌های مربوط به نگهداری، اظهار کرد: تعویض شبکه در روستاهای کله‌سر، خماجین، زرقان و تجرک به اتمام رسیده و در روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد.
احمدی با تأکید بر احداث چهار پروژه با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، گفت: دو پروژه شامل احداث شبکه داخلی روستای تجرک و آب‌رسانی به روستای چپقلو تکمیل شده و در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با تأکید بر رضایت از کیفیت آب مصرفی مردم، افزود: کلیه آب‌ها کلرزنی شده و فاقد هرگونه آلودگی هستند.
احمدی با اشاره به اینکه ۱۰ روستا با مشکل کمبود آب مواجه هستند، بیان کرد: روستاهای سراوک، جهان‌آباد، آغاج، وزندان، دهلق، حسام‌آباد، ینگجه و تجرک با کم‌آبی روبه‌رو بوده و برای رفع این مشکل در هر روستا با توجه به شرایط موجود، برنامه خاصی ترتیب داده شده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی پروژه‌ها به هیچ وجه منتظر اعتبارات نمانده و به‌صورت تعهدی پروژه‌ها را پیش می‌بریم.
وی در پایان با تأکید بر اینکه آب مایه حیات است، گفت: از کلیه مردم خواستار رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی در مصرف این سرمایه ارزشمند هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.