http://abfarhamedan.ir

با حضور جمعی از مسئولین ؛

تصفیه خانه آب شرب مجتمع روستایی گاماسیاب کلنگ زنی شد

با حضور نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی؛ پروژه تصفیه خانه آب شرب مجتمع ۱۹ روستایی گاماسیاب کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی درآئین کلنگ زنی احداث تصفیه خانه آب شرب مجتمع روستایی گاماسیاب،ضمن تقدیر از عملکرد اثرگذار شرکت آب و فاضلاب روستایی در خدمت رسانی به مشترکین،گفت:یکی از مطالبات جدی مردم که امام جمعه نهاوند نیز بر آن تاکید داشته اند بهره مندی ۳۰ روستای تابعه شهرستان از آب شرب بوده که با بهره برداری از پروژه مذکور این خواسته مردمی محقق خواهد شد.

حسن بهرام نیا با اشاره به اینکه اعتبار پروژه مذکور یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان است،اظهارکرد:با بهره برداری از این پروژه؛ مردم از نعمت آب شرب با کیفیت برخوردار خواهند شد.

بهرام نیا با بهره برداری از پروژه مذکور در دو فاز عملیاتی،۱۶ چاه از مدار خارج خواهد شد که البته این اتفاق اتفاقی بزرگ و مبارک است.

در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه؛ خوشبختانه شهرستان نهاوند به لحاظ توسعه همه جانبه در میان دیگر شهرستانهای استان پیشتاز است،گفت:این شهرستان به لطف خدا و تلاش های مسئولین شهرستانی, در زمینه های اقتصادی وعمرانی نیز دارای امتیازاتی است.

سعید شاهرخی با اشاره به اینکه برنامه های عمرانی و خدماتی باید با شتاب و موثر ادامه داشته باشند،اظهارکرد:پروژه های آبرسانی از جمله پروژه های ارزشمند و دارای اهمیت برای مردم هستند که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی یکی از این پروژه ها می باشیم.

وی عنوان کرد: با بهره برداری از مجتمع روستایی گاماسیاب ، ۳۰ روستای شهرستان نهاوند از آب شرب سالم و باکیفیت برخوردار خواهند شد.

شاهرخی این گونه پروژه ها را خدمت رسانی ماندگار دانست و یادآورشد: شرکت آب و فاضلاب روستایی در هر کجای استان خدمات خوب و با برکتی را ارائه داده که این گونه اقدامات قابل تقدیر است و امیدواریم این پروژه در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب روستایی استان همدان نیز با بیان اینکه در حال حاضر در سطح استان ۵۸ مجتمع آبرسانی روستایی وجود دارد گفت:این تعداد ۴۰ درصد از جمعیت روستایی استان را پوشش قرار می دهد.

مجتبی حسین آبادی با اذعان به اینکه؛مجتمع آبرسانی روستایی گاماسیاب در فاز یک، ۱۹ روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد،اظهار کرد: در فاز دوم این پروژه،تعداد روستاهای تحت پوشش به ۳۰ روستا افزایش خواهد یافت و بر این اساس روستاهای شرق نهاوند از آب سراب گاماسیاب؛ با کیفیت مطلوبت بهره مند می شوند.

حسین آبادی عنوان کرد: تصفیه خانه جزیی از کل پروژه مذکور است که مجموعا یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است و ظرف بازه زمانی ۸ ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی توضیح داد: مجموعا مجتمع آبرسانی مذکور نیازمند ۱۹ میلیارد تومان تامین اعتبار است.

مدیر امورآب و فاضلاب روستایی شهرستان نهاوندهم در این مراسم بااشاره به اینکه پروژه تصفیه خانه آب شرب مجتمع ۱۹ روستایی گاماسیاب از محل اعتبارات ملی و در راستای تکمیل مجتمع های آبرسانی به بهره برداری خواهد رسید؛ اظهارکرد:روستاهایی که آب شرب آنها از اب سراب گاماسیاب تامین می شود در فصول بارندگی با مشکل کدورت آب مواجه هستند که با بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب این مشکل مرتفع خواهد شد.

ابراهیم طاهری افزود:این تصفیه خانه با مخزن ۱۵۰ متر مکعبی و ظرفیت ۱۶۰ لیتر با ثانیه؛ پس از بهره برداری در راستای کیفیت بخشی به آب شرب روستاهای تابعه به کارگیری خواهد شد.

وی توضیح داد: تصفیه خانه مذکور با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی احداث می شود که بر همین اساس؛ تعداد ۱۹ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۹ هزار از آن از خدمات آن برخوردار خواهند شد.

وی همچنین بیان کرد: با احداث این تصفیه خانه، علاوه بر رفع مشکل آب شرب ۱۹ روستای پیش گفته؛پیش بینی می شود تا ۳۰ روستا را نیز تحت پوشش قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.