http://abfarhamedan.ir

معاون قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور:

مصون سازی و کاهش آسیب پذیری از الزامات پدافند غیرعامل است

معاون قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور:
مصون سازی و کاهش آسیب پذیری از الزامات پدافند غیرعامل است

معاون قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور، پدافند غیرعامل را نوعی از دفاع غیرنظامی بیان کرد و گفت: این مهم در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مصون سازی و کاهش آسیب پذیری در زیرساختها از الزامات پدافند غیرعامل می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان،احمد اکرمی درکارگروه آب و انرژی پدافند غیر عامل که به مناسبت هفته بزگداشت پدافند غیر عامل که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان و کارشناسان مربوطه برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر پدافند غیرعامل در تمام دنیا به ادبیاتی مشترک رسیده است، عنوان کرد:امروزه سخت گیرانه ترین دستورالعمل ها در بحث پدافند غیر عامل، توسط ان اف پی ای اجرایی می شود.

وی با اذعان به اینکه،بر اساس زبان مشترک تعریف شده، مواد شیمیایی، بیولوژیکی و مواد رادیو اکتیو جزء مواد خطرناک به شمار می آیند،گفت: بیشترین نرم نظارت در تمام دنیا برای سیستم های حمل نقل کالاهای خطرناک است.

اکرمی با بیان اینکه استان همدان شاهراه ترانزیتی انتقال مواد شیمیایی است،عنوان کرد:این موضوع در کارگروه های پدافند غیرعامل استان همدان باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

معاون قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور همچنین یادآور شد:بحث توجه به زیر ساختهای حیاتی یکی از عوامل مهم در بحث پدافند غیرعامل است که سازمان پدافند در این رابطه به منظورایجاد ایمنی ورود کرده است.

وی همچنین با اذعان به اینکه آرام پی، پی اس ام، سی اف ای تی اس، سه قانون گذار جهانی در رابطه با پدافند غیر عامل می باشند، عنوان کرد:باید در حوزه ایمنی ظرفیت سازی کردو با آگاه سازی آستانه تحمل مردم را برای مواقع بحرانی بالا ببریم.

اکرمی درنهایت تصریح کرد:توجه به پدافند غیرعامل در مصون سازی و کاهش آسیب پذیری در زیرساختها موثر است.

در ادامه صوفی مدیر کل پدافند غیر عامل استان همدان، بااشاره به اینکه همه ساله ۵۵ برنامه مرتبط با پدافند غیر عامل در سطح ادارات و دستگاههای اجرایی استان برگزار می کنیم،گفت: از جمله این برنامه ها می توان به اجرای طرح جامع استانی اشاره کرد که در این راستا بالغ بر ۱۸۰ میلیون تومان درحوزه های تجهیز و ایمن سازی زیر ساختهای استان تلاش شده است.

وی با اذعان به اینکه برنامه های مذکور در سطح ادارات در ۵ سطح مختلف اجرایی میشود،گفت:
طرح جامع مذکور در ۱۵ سال آتی استان را در شرایط بحرانی بیمه خواهد کرد.

صوفی با بیان اینکه از دیگر طرح های در دستور کار، اجرای” طرح جامع شهری ” می باشد، عنوان کرد: در این رابطه قراردادهای لازم با دانشگاه امام حسین بسته شده واعتباری معادل ۱۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که طرح مذکور هم اکنون در مرحله مطالعاتی است.

وی همچنین با اشاره به تشکیل ۷ جلسه شورای پدافند غیر عامل در سال جاری در سطح استان، خاطرنشان کرد:همچنین ۱۱ کارگروه پدافند غیر عامل با ۳۸جلسه و۱۷۹ مصوبه نیز برگزار شده ضمن اینکه در سال جاری شاهد برگزاری ۲۵ همایش مرتبط با پدافند غیرعامل در سطح استان بوده ایم.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان همدان همچنین ازبرگزاری ۲۲ رزمایش موفقیت آمیز در سال جاری خبر داد و گفت:تلاش پدافند غیر عامل بر پیشگیری و ایمن سازی تا پیش از شرایط بحرانی است چرا که، چنانچه نسبت به پدافند غافل شویم تمام هستی و دارایی های یک کشور از دست می رود.

وی تلاش های مدیران استانی را در رابطه با ایجاد زیرساختهای مرتبط با پدافند غیر عامل رضایت بخش دانست و اظهار کرد: موضوع پدافند یک موضوع همیشگی است ،همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها در این رابطه تاکید فرمودند.

صوفی همچنین تصریح کرد:چنانچه در آموزش های همگانی و ایجاد زیرساختهای آموزشی موفق باشیم یقینا نیمی از مشکلات ما در زمینه های مختلف حل خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه از سال ۹۶ لحاظ نمودن “پیوست پدافندی” برای تمامی پروژه ها الزام آور شده است، گفت:چنانچه پیوستهای مذکور مورد توجه قرار گیردو زیر ساختهایی لازم به وجود آید در شرایط وقوع حادثه و بحران نگرانی نخواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.