http://abfarhamedan.ir

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر:

تعویض ۸ کیلومتر شبکه فرسوده آبرسانی در روستاهای ملایر

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر از تعویض ۸ کیلومتر شبکه فرسوده آبرسانی در روستاهای تحت پوشش شهرستان ملایرطی امسال و سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، محمد رضا ترکاشوند ضمن اشاره به پروژه های در دست اجرا در روستاهای تحت پوشش شهرستان ملایر، با بیان اینکه در حال حاضر در شهرستان ملایر پروژه های حفر چاه در روستای زیرابیه برای مجتمع آبرسانی علی آباد و حسین آباد در عمق ۱۰۰ متر در حال انجام است،گفت:ساخت مخزن ۱۵۰ متر مکعبی روستای نمازگاه در مرحله بتن ریزی دیواره ها و سقف است که با بهره برداری از این مخزن ۲۰۰ خانواراز آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

وی افزود:پروژه تکمیل مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی روستای کهکدان که در مرحله بتن ریزی و سقف است نیز ظرف یک ماه آتی تکمیل و راه اندازی خواهد شد که با بهره برداری از این مخزن ۷۰۰ خانوار را تحت پوشش قرارمی گیرند.

ترکاشوند همچنین با بیان اینکه ساخت مخزن ۵۰ متر مکعبی روستای ضرب علی در حال حاضر به اتمام رسیده، اظهار کرد: با اتمام این مخزن و ورود آن به مدار ۱۰۰ خانوار را تحت پوشش آبرسانی قرارخواهند گرفت.

وی بیان کرد:ساخت مخزن روستای سیاه چقا نیزدر دست اقدام است ضمن اینکه در روزهای آتی عملیات حفر چاه درروستای واشان ملایرآغاز می شود.

وی در ادامه درخصوص کیفیت آب شرب روستای های شهرستان ملایر توضیح داد:خوشبختانه در راستای سالم سازی آب، اقدامات اثرگذاری از جمله آزمایشات شیمیایی و آزمایشات دوره ای میکروبی به صورت مستمر انجام می شود و بر همین اساس مشکل خاصی در رابطه با آلودگی های میکروبی و یا شیمیایی گزارش نشده اشت.

ترکاشوند افزود:همواره سعی بر این است که آلودگی های ناچیز میکروبی و یا شیمیایی با حفر چاه جایگزین و تغییر منابع آبرسانی مرتفع گردد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایردربخش دیگری از سخنان خود در خصوص طراحی و ساخت شبکه های جمع آوری فاضلاب در روستاهای تحت پوشش شهرستان ملایر نیزعنوان کرد:طی سالهای گذشته در ۵ روستا ساخت شبکه های جمع آوری فاضلاب به اتمام رسید و امسال نیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای روستای ۱۰۰۰ خانواری حسین آباد ناظم اعتبارات جذب و پیمانکار انتخاب شده است.

وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به موضوع فرسودگی شبکه های آبرسانی،عنوان کرد: خوشبختانه در روستاهای تحت پوشش شهرستان ملایر، در رابطه با فرسودگی تاسیسات، چندان با مشکل مواجه نیستیم ودرروستاهایی نظیر جواراب، کهکدان و آورزمان نیز که دارای فرسودگی شبکه هستند،ضمن برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکاربه دنبال رفع این گونه مشکلات هستیم.

محمد رضا ترکاشوند افزود: در همین راستا سال گذشته چیزی در حدود ۸ کیلومتر تعویض تاسیسات شبکه های آبرسانی را در روستاهای مختلف داشتیم که از جمله این موارد می توان به رفع فرسودگی تاسیسات آبرسانی در روستای قلعه جوزان اشاره کرد که این مورد، با به کارگیری ۲ هزار مترخط پمپاژ و انتقال مرتفع گردید.

وی همچنین عنوان کرد: تعویض شبکه های فرسوده با توجه به نشتی های ثبت شده در سامانه سپتا، در برنامه سال جدید لحاظ شده است.

وی در نهایت اعلام کرد:تا پایان سال جاری پنج پروژه آبرسانی در دست اقدام به بهره برداری خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.