http://abfarhamedan.ir

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

برخورداری ۵ هزار نفر از جمعیت روستای دهپیاز همدان از تاسیات جمع آوری فاضلاب

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از برخورداری جمعیتی در حدود ۵ هزار نفری روستای دهپیاز از شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب در ماههای پیش رو خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان، حمید رضا حاجی بابایی ضمن بازدید ازدو پروژه شرکت آب و فاضلاب روستایی در مسیر گردشگری امام زاده محسن و روستای دهپیاز، با اشاره به اینکه روستای دهپیاز از بزرگترین روستاهای بخش مرکزی است،گفت: با پیگیری های “بانک توسعه اسلامی” قرار بر این شد تا تاسیسات فاضلاب روستای دهپیاز با ۱۶ کیلومتر اجرایی شود که خوشبختانه سال گذشته اجرای پروژه مذکور مصوب شد.

وی ادامه داد: تا کنون ۸ کیلومتر ازشبکه سازی عملیاتی شده و به لطف الهی ۸ کیلومتر باقی مانده نیز ظرف ماههای پیش رو اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اجرای پروژه مذکور؛ روستای دهپیاز باجمعیتی در حدود ۵هزار نفر از تاسیاست زیرساختی فاضلاب برخوردار می شوند؛عنوان کرد:برخورداری از این گونه خدمات، حق طبیعی مردم است.

حاجی بابایی ضمن تقدیر از متولیان اجرای پروژه،خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های اجرا شده دراین منطقه عملیاتی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مشکلات منطقه گردشگری امام زاده محسن نبود تاسیسات فاضلاب در این منطقه است، گفت: درراستای رفع مشکل مذکور، با تلاش شرکت آب و فاضلاب روستایی،پروژه ایجاد خط انتقال فاضلاب مسیرگردشگری امام زاده محسن به مریانج در حال اجرااست که این پروژه پروژه ای ملی و استانی می باشد.

وی افزود:کار اجرایی پروژه مذکور آغاز شده و در رابطه با اتصال تاسیسات فاضلاب به شهر همدان نیز مباحثی مطرح شد که خوشبختانه با در مسیر اجرایی مشکل خاصی نخواهیم داشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تعریف چهار منطقه گردشگری برای شهر همدان، گفت:یکی از این مناطق، مسیر دو روستای چشین و ابرو است که به دلیل وضعیت بسیار بد مسیر شاهد تصادف و مشکلات بسیاریدر این محدوده بودیم.

وی ادامه داد: در راستای رفع مشکلات مذکور پیگیری های لازم به انجام رسید و خوشبختانه پروژه های عظیمی به منظور رفع حوادث ترافیکی محدوده مذکور درحال اجرا است و برهمین اساس پیمانکاران از دیروز به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی کار شدند.

در ادامه مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان با اشاره به اینکه پروژه ایجاد خط انتقال فاضلاب مسیرگردشگری امام زاده محسن در ۳ فاز عملیاتی خواهد شد،گفت: در حال حاضر فاز نخست این پروژه در حال اجرااست و هم اکنو با ۵۰ درصد از کار در فاز یک به اتمام رسیده.

کمال حسنی با اذعان به اینکه در فاز نخست چیزی در حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به منظورمطالعه و اجرا تخصیص یافته است،اظهار کرد:پیش بینی میشود اجرای پروژه مذکور در هر ۳ فاز نیازمند تخصیص ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.

وی با این توضیح که با اجرای فاز نخست پروژه؛ بخشی از خط انتقال فاضلاب از سولان تا مریانج اجرایی میشود،عنوان کرد: همزمان با عملیاتی شدن پروژه در سه فاز مذکور؛ ۴ روستای موییجین، توییجین، ورفجین و سولان با جمعیت ۸ هزار نفر تحت پوشش شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب قرار می گیرند.

حسنی همچنین ضمن اشاره به پروژه در حال اجرا در روستای دهپیاز نیز گفت:در این پروژه، بانک توسعه اسلامی به عنوان کارفرما وارد کار شده و قرار است با اتمام کار؛ ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از جمعیت روستای دهپیاز از خدمات جمع آوری و خط انتقال فاضلاب برخوردار شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.