https://abfarhamedan.ir

با حضورمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورانجام شد:

کلنگ زنی همزمان سه پروژه آبرسانی در روستاهای تابعه استان همدان/ بیش از 75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند

با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور و همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه فجر سه پروژه؛ اجرای شبکه توزیع آب در روستای آورزمان شهرستان ملایر و دوپروژه آبرسانی به روستاهای دستجرد شهرستان بهار و اجرای خط انتقال فاز 2 مجتمع عظیم دره شهرستان کبودراهنگ با برآورد 7 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در آئین کلنگ زنی سه پروژه مذکور؛ با اشاره به اینکه خوشبختانه در قالب تکمیل تعداد مجتمع های آبرسانی کشور، 924مجمتع روستایی تعریف شده است، گفت:بر اساس اولویت های تعیین شده در سازمان برنامه و بودجه، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با پیشنهاد دولت در روزهای آتی با موافقت مجلس اعتبارت بیشتری به مجتمع های آبرسانی روستایی اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: با توجه به عملکرد دولت تدبیر و امید و طی سالهای اخیر 6 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم بهره مند شدند که با اتفاقاتی که در بودجه سال 98 خواهد افتاد تعداد جمعیت تحت پوشش برخوردار از آب سالم و بهداشتی ارتقاء خواهد یافت.

جانباز با اذعان به اینکه در حال حاضر بیش از 75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم برخوردارند، خاطرنشان کرد:البته براساس شاخص های بین المللی بیش از 90 درصد جمعیت روستایی کشور از آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه سعی ما بر تکمیل مجتمع های آبرسانی است،عنوان کرد: امیدواریم با تکمیل مجتمع های مذکور؛ تا پایان سال 98 درصد بیشتری از جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور همچنین یادآورشد: بر اساس مصوبات مجلس و مطابق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا پایان سال 98 بین 800 هزار تا یک میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور را به جمعیت تحت پوشش اضافه نماییم.

وی در ادامه سخنانش در خصوص سهم آب و فاضلاب از بودجه سال 98 نیز عنوان کرد: سعی ما بر این است در بودجه سال98 به گونه ای عمل نماییم که استانهایی که در بحث برخورداری مشترکین از آب شرب از متوسط و نرم تعیین شده پایین تر هستند به این نرم نزدیک شوند.

وی همچنین با بیان اینکه در این سفر آغازعملیات اجرایی سه مجتمع آبرسانی روستایی را خواهیم داشت؛ عنوان کرد:اعتبار مورد نیاز و برآورد شده برای سه پروژه مذکور چیزی در حدود 8 میلیارد تومان است.

جانباز یادآور شد: در دهه فجر انقلاب اسلامی 40 پروژه در کشور هدف گذاری شده که این پروژه ها شامل تصفیه خانه های آب و فاضلاب، سامانه های شیرین سازی آب است و سعی بر این است تا در همه نقاط کشور این پروژه ها به بهره بذداری برسد.

وی با اذعان به اینکه بر اساس ارزیابی اولیه ما از لایحه بودجه سال 98 و تغییراتی که در کمیسیون تلفیق گمان می کنم عنایات لازم به سرفصل های آبرسانی و به طور خاص آبرسانی روستایی شده است و پیش بینی بر این است که بودجه خوبی از محل صندوق توسعه ملی به تکمیل مجتمع های آبرسانی اختصاص یابد.

حمید رضا جانباز در بخش پایانی سخنان خود به موضوع شبکه های جمع آوری فاضلاب پرداخت و گفت: هدف در موضوع روستاها در گام نخست تکمیل مجتمع های ابرسانی است تا تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از آب شرب برخورار شوند.

وی ادامه داد: البته در 200 روستا هم در بخش ریالی فاضلاب و هم در بخش استفاده از اعتبارات بانک توسه اسلامی هدف گذاری های لازم انجام شده و 75 روستا از محل اعتبارات عمرانی و 111 روستا از محل اعتبارات بانک توسعه در حال اجرای شبکه های فاضلاب روستایی هستند اما به نظر می رسد راه نرفته در این بخش بسیار است.

وی توضیح داد: هدف گذاری های صحیحی انجام شده به گونه ای که ابتدا مشکل آب روستاییان مرتفع شود و در گام بعدی مشکلات فاضلاب برطرف شود.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از بهره برداری و کلنگ زنی 22 پروژه عمرانی به ارزش 176 میلیارد و 500 میلیون ریال در ایام الله دهه فجرخبر داد.

سید مصطفی هاشمی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجرو با تاکید بر اینکه خدمت رسانی به مردم یک وظیفه ذاتی است،گفت:امسال نیز همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وایام الله دهه فجر؛16پروژه عمرانی قابل افتتاح و 6پروژه عمرانی قابل کلنگ زنی از سوی شرکت آبفارتقدیم مردم انقلابی استان خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه خوشبختانه در طول سالهای اخیر؛ شاهد ارتقاء شاخص بهره مندی جمعیت روستایی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بودیم، عنوان کرد: خوشبختانه جمعیت روستایی تحت پوشش آب آشامیدنی در طول مدت فعالیت؛ از کمتر از 20 درصد در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به 76/03درصد در وضعیت فعلی رسیده است.

هاشمی همچنین تعداد مشترکین روستایی از ابتدای انقلاب تاکنون نیزیادآور شد: تعداد مشترکین شرکت آب و فاضلاب روستایی ازکمتر از 30 هزار فقره در ابتدای پیروزی انقلاب به 143 هزار در ابتدای دولت یازدهم،146 هزار در ابتدای دولت دوازدهم و 153 هزار فقره در شرایط فعلی رسیده است.

گفتنی است در پنجمین روز از دهه مبارک فجر؛ در استان همدان؛ با حضور مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور؛ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی،فرماندار ملایر، و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سه پروژه عمرانی آبرسانی در روستاهای تابعه شهرستان های ملایر،بهارو کبودراهنگ؛ کلنگ زنی شد.

لازم به ذکر است همزمان با آئین کلنگ زنی اجرای شبکه توزیع آب در روستای آورزمان ملایر؛دوپروژه آبرسانی به روستای دستجرد شهرستان بهار کلنگ زنی و اجرای خط انتقال فاز 2 مجتمع عظیم دره شهرستان کبودراهنگ نیز با برآورد اعتبار7 میلیاردو 900 میلیون تومان کلنگ زنی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.