http://abfarhamedan.ir

نماینده مردم بهارو کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

تخصیص ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به تامین آب شرب روستایی

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات مورد نیاز روستاها از درآمدهای عمومی دولت تامین می شود، گفت: در این خصوص ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار با اولویت مناطق محروم و در راستای تامین آب شرب به روستاهای نیازمند کشور تخصیص داده شد.

محمد علی پور مختار در آئین کلنگ زنی اجرای شبکه داخلی آبرسانی در روستای دستجرد ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ با بیان اینکه مجلس در طول چند سال اخیر توجه وِیژه ای به روستاها در بخش ای مختلف داشته است؛ گفت: از جمله این موارد می توان به تامین و پایدار نمودن آب شرب در روستاها اشاره کرد که برهمین اساس از محل صندوق توسعه ملی ۲٫۲ میلیارد دلار در سال ۹۵ تخصیص و توزیع شد.

محمدعلی پورمختارادامه داد: همچنین سال ۹۶ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، چیزی در حدود ۳ میلیارد دلار اعتبار تخصیص داده شد، ضمن اینکه پروژه کلنگ زنی شده در روستای دستجرد نیز از همین محل تامین اعتبار شده است.

وی همچنین با بیان اینکه بخشی از اعتبارات مورد نیاز روستاها نیز از درآمدهای عمومی کشور تامین می شود،اظهار داشت: در این خصوص ۲۰ هزار میلیارد تومان با اولویت مناطق محروم و در راستای تامین آب شرب در روستاهای نیازمند تخصیص داده شد.

پورمختار با اشاره به اینکه سهم استان همدان از اعتبارات مذکور مبتنی بر اعلام نیاز شرکت آبفار می باشد؛عنوان کرد: در دو شهرستان بهار و کبودراهنگ کمتر از ۵ روستا داریم که در تابستان با مشکل کمبود آب مواجه می شوند اما عمده مشکلاتت با اعتبارت ابلاغی مرتفع شده است.

وی با اذعان به اینکه خوشبختانه در سالهای اخیر اقدامات ویژه ای به تبع مصوبات مجلس در راستای آبرسانی به روستاها انجام شده است؛ عنوان کرد: امیدواریم در سال ۹۸ نیز اقدامات اثربخش تری به منظور رفع مشکل کم آبی در تمامی روستاهای کشور انجام شود.

درادامه معاون امورعمرانی استاندارهمدان نیز با اشاره به اینکه هدف دولت محرومیت زدایی از روستاهااست؛گفت: برهمین اساس عمده پروژه های دهه فجر در روستاهای استان کلنگ زنی و به بهره برداری رسیده است.

محمود رضا عراقی افزود: عموما پروژه های تامین آب شرب در روستاها از جمله پروژه های الویت دار در استان می باشند و این پروژه ها با درخواست شرکت آب و فاضلاب روستایی در شورای برنامه ریزی شهرستانها تامین اعتبار میشوند.

وی همچنین بیان کرد: به منظور خدمت رسانی هرچه بیشتر به مشترکین روستایی آنچه از دستمان برآید هرگز کوتاهی نخواهیم کرد.

مدیرامور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهارنیز در آئئن کلنگ زنی این پروژه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۲ روستای شهرستان بهار تحت پوشش شرکت آبفار می باشند،گفت: بر همین اساس ۱۴ هزارو ۴۸۴ خانوار با جمعیتی معادل ۴۷ هزارو ۳۳۵ نفر از شهرستان بهار تحت پوشش خدمات ارائه شده هستند.

سیده سمیرحسینی در خصوص پروژه مذکور نیز توضیح داد: این پروژه اجرای ۲۴ کیلومتر شبکه داخلی آبرسانی در روستای دستجرد می باشد که به موازات آن اجرای خط برق و نصب ترانسفورماتور به طول ۴۵۰ متر نیز عملیاتی می گردد.

وی همچنین با بیان اینکه این پروژه از محل اعتبارات ملی در دستور کار قرار گرفته است؛یادآورشد: اعتبار برآورد شده به منظور اجرای آن ۲۰ هزار میلیون ریال برآورد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.