https://abfarhamedan.ir

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین خبرداد:

اجرای فاز دوم خط انتقال مجتمع فیض آباد- سراوک

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ عیسی احمدی در جریان بازید از پروژه خط انتقال مجتمع فیض آباد-سراوک ضمن ارائه توضیحاتی اظهارداشت: فاز دوم پروژه مذکور، از چاه جدیدالحفر روستای فیض آباد تا مخزن هوایی روستای سراوک در حال اجراست.

 

وی با بیان اینکه فاز نخست این پروژه به طول 2.5 کیلومتر پیش از این اجرایی شده است؛عنوان کرد: در فاز دوم 4 هزارو 500 متر لوله گذاری سایز 200 میلی متر و 3 هزارو 100 متر لوله گذاری سایز 160 میلی متر در حال اجرااست.

 

احمدی همچنین با اذعان به اینکه دراین پروژه دو مخزن  200 و 500 متر مکعبی ایستگاه بین راهی نیز تعبیه خواهد شد؛ اظهار داشت: این دو مخزن به طورهمزمان ذخیره و پمپاژ آب را عهدار هستند به گونه ای که مخازن مذکور برای روستای سراوک عملیات پمپاژ و برای روستای فیض آباد ذخیره آب را امکان پذیر می کنند.

 

وی در خصوص پروژه مذکور توضیح داد: فازنخست این پروژه با صرف 700 میلیون تومان و دربازه زمانی 5 ماهه عملیاتی شد ضمن اینکه فاز دوم از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و بر اساس قرار داد پروژه؛  بازه زمانی تعریف شده یکساله می باشد که البته امیدواریم با حل مشکل معارضین و تخصیص اعتبارات، این فاز نیز درنیمه نخست سال جاری به سرانجام برسد.

 

وی با اشاره به اینکه میزان اعتبار مورد نیاز فاز دوم پروژه مذکور چیزی در حدود 2 میلیارد تومان پیش بینی شده است، بیان کرد: این فازشامل ایستگاه بین راهی تا روستای سراوک و تکمیل خط پمپاژ از چاه جدید تا ایستگاه بین راهی می باشد.

 

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامینن همچنین بیان کرد: در فازسوم احداث مخازن و تجهیز آن مد نظرمی باشد که بر اساس پیش بینی های انجام شده این فاز نیازمند 1 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار است.

 

وی یادآورشد: همچین اجرای خط برق در این پروژه نیز نیازمند هزینه کرد 300 تا 400 میلیون اعتبار می باشد.

 

وی با بیان اینکه این پروژه؛ دو روستای بزرگ سراوک و فیض آباد از توابع شهرستان فامنین را تحت پوشش قرار خواهد داد گفت: در حال حاضر 417 خانوار با یک هزارو 360 نفرجمعیت در روستای سراوک و 690 خانواربا 2 هزارو 500 نفر در روستای فیض آباد ساکن هستند.

 

احمدی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به دیگر پروژه در دست اجرا در روستای جهان آباد؛ گفت: این روستا یکی از روستاهای بزرگ شهرستان فامنین است که چندین سال از مشکل کمبود آب رنج می برد.

 

وی ادامه داد: درراستای حل مشکل مذکور؛ پروژه آبرسانی به این روستا؛ با جانمایی و حفر چاه در دستور کار قرار گرفت و بر همین اساس مجوز حفاری 150 متر گرفته شد.

 

احمدی با بیان اینکه بر مبنای قرار داد امضاء شده اعتبار اولیه این پروژه 210 میلیون تومان است،عنوان کرد: در صورت آبدهی چاه، اجرای یک کیلومتر خط پمپاژ، تجهیز و اجرای خط انتقال برق در دستور کار می باشد.

 

وی در نهایت توضیح داد: این پروژه یه صورت تعهدی در حال انجام  است و در صورت تامین اعتبارات سال 98؛ معوقات پرداخت خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

 

نظرات بسته شده است.