https://abfarhamedan.ir

آبرسانی به سه روستای شهرستان فامنین در سال جاری

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ عیسی احمدی در جریان بازید ازپروژه مجتمع آبرسانی روستای گلخندان توضیح داد: در حال حاضر فاز نخست این پروژه به مراحل پایانی رسیده و تا کنون 4 کیلومتر لوله گذاری و حفاری عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه با تکمیل پروژه مذکور، سه روستای گلخندان، بارزان و کوی بلاغ از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد؛ اظهار کرد:برهمین این اساس 30 خانوار در روستا بازران، 8 خانوار در روستای کوی بلاغ ، 16 خانواردر روستای گلخندان و مجموعا 171 نفر از عایدات این پروژه بهره مند می شوند.

احمدی با اشاره به مجموعه اقدامات در دست انجام در دیگرفازهای اجرایی این پروژه عنوان کرد: بهسازی چشمه، ساخت حوضچه انتقال آب پس از اتام لوله گذاری، ساخت مخزن بتنی 100متر مکعبی، ایجاد خط توزیع به طول 3 کیلومتر،احداث 200 متر خط برق و احداث خط پمپاژ به طول تقریبی 2 کیلومتر از روستای گوی بلاغ به مخزن مربوطه از جمله این اقدامات است.

وی در ادامه با اذعان به اینکه پروژه مذکور یک ماه گذشته کلید خورده است؛ خاطرنشان کرد: بربر بازه زمانی تعریف شده؛ قرار بود فاز نخست پروژه  در بازه زمانی دو ماهه عملیاتی شود که خوشبختانه با ورود قرارگاه سازندگی پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران،این فاز در بازه زمانی یک ماهه به سرانجام می رسد.

وی با این توضیح که بر اساس مقدار دبی آب، انتقال آب به روستاها انجام می شود،گفت: چنانچه دبی آب بالا باشد، آبرسانی به سه روستا و در غیر این صورت یک تا  دو روستا در مرحله اولیه، آبرسانی خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان فامنین افزود:در حال حاضر پیگیر  امور واگذاری قنات در روستای کوی بلاغ هستیم، که پس از حفر چاه و انتقال آب آن به مخزن مادر، آبرسانی به سه روستا به طور کامل امکان پذیر می گردد.

وی در خصوص اعتبارات هزینه شده در این پروژه نیز توضیح داد:فعلا به منظور اجرای فاز نخست 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که البته هزینه ها با ورود مثمر ثمرقرارگاه سازندگی سپاه  بسیارکمتر شده است.

عیسی احمدی همچین یادآور شد: این  پروژه در سه فاز تعریف شده که فاز نخست آن به انجام رسیده و فاز دوم آن شامل لایروبی ، بهسازی قنات و ساخت مخزن است و فاز سوم ایجاد شبکه توزیع برای سه روستا می باشد که در صورت تامین اعتبارات، پیش بینی می شود هر سه فاز در سال جاری به طور کامل عملیاتی و آبرسانی به سه روستای مذکور امکان پذیر گردد.

وی در نهایت توضیح داد: هر سه روستا تا کنون فاقد آب آشامیدنی بودند و پیش از این آبرسانی به هر سه روستا به صورت سیار انجام می شد که با تکمیل پروژه مذکور، آب سالم و بهداشتی در اختیار مشترکین عزیز قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

 

نظرات بسته شده است.