https://abfarhamedan.ir

در صورت اخذ مجوزهای لازم؛

بهره برداری از شبکه جمع آوری فاضلاب محور گردشگری امام زاده محسن تا اوایل پاییز

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ آرش مرادی ضمن ارائه گزارشی؛ با اشاره به اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب محورگردشگری امام‌زاده محسن(ع)؛ اظهارداشت: درحال حاضر یک هزارو 600 متر ازخطوط انتقال اجرایی شده که این رقم معادل 50 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه است.

وی در این خصوص توضیح داد: با توجه به اینکه در حال حاضربخشی از کار با معارض مواجه شده است؛ ادامه روند اجرایی نیازمند اخذ مجوزهای لازم است که درصورت اخذ؛ انتظار می رود تا اوایل پاییز سال جاری این پروژه نیز وارد مدار بهره برداری شود.

مرادی افزود:با بهره برداری از پروژه “شبکه جمع‌آوری فاضلاب محور گردشگری امام‌زاده محسن(ع)” 4 روستای مسیراز شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به دیگر پروژه در دست انجام  در روستا “چشین”گفت: در حال حاضرپروژه اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در روستای”چشین” درحال اجرا است ویک هزار متراز4 کیلومتر خط انتقال این پروژه عملیاتی شده است.

مرادی افزود: پیش بینی می شود در صورت پیشبرد بهنگام امورپروژه شبکه جمع آوری فاضلاب روستای چشین تا دی ماه سال جاری آماده بهره برداری شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه تصفیه خانه روستای “ابرو” ،”یلفان” اظهارداشت: تمامی تجهیزات مرتبط با پروژه مذکور؛ خریداری  شده و آماده نصب است و به محض حل برخی مشکلات مرتبط با اعتبارات تا انتهای سال جاری  تصفیه خانه وارد مدار خواهد شد.

رئیس اداره نظارت بر طرح های آب و فاضلاب شرکت آبفاراستان همدان؛ در ادامه سخنانش به پروژه تصفیه خانه روستای ارزانفود اشاره و عنوان کرد: این پروژه قرار بود بر اساس زمانبدی اعلام شده تا پایان تیر ماه سال جاری وارد مدار شود که متاسفانه با کمبود اعتبارات بهره برداری از تصفیه خانه امکان پذیر نشد.

وی افزود: پیش بینی می شود درصورت تامین اعتبارات؛ این پروژه نیز تا بهمن ماه سال جاری آماده افتتاح و بهره برداری شود.

وی یادآور شد: با بهره برداری از سه پروژه پیش گفته؛ 7 هزارو 963 نفر در روستاهای چشین، ابرو، یلفان و ارزان فود از شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردار شوند.

آرش مرادی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به عملکرد  شرکت آبفار در حوزه آبرسانی؛ گفت:در این حوزه نیز در سه ماهه ابتدایی سال جاری حفر 10 حلقه چاه مکانیکی و دستی، کف کنی و لایروبی 4 حلقه  چاه و تجهیز 3 چاه در روستاهای احمد آباد، بهرازو قراقیه سنقر آباد عملیاتی شد.

وی عنوان کرد: همچنین از سال گذشته تا کنون؛ 521 متر فنس کشی به انجام رسیده  ضمن اینکه نصب یک هزارو 694 انشعاب نیز در سه ماهه ابتدایی سال جاری میسر شد.

وی همچنین به لایروبی 2 رشته قنات  و 2 چشمه اشاره و بیان کرد: در بازه زمانی یادشده اجرای 10 کیلومتر خط انتقال و 10 کیلومتر شبکه امکان پذیر شد ضمن اینکه اجرای 650 متر مکعب مخزن نیز در حال انجام است.

 

انتهای پیام/

نظرات بسته شده است.