https://abfarhamedan.ir

همزمان با روز عفاف و حجاب؛

همایش عفاف و حجاب با حضور کارکنان صنعت آب و برق استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ دبیر شورای فرهنگی و دینی صنعت آب و برق استان همدان در همایش عفاف و حجاب با اشاره به اینکه عفت یکی از ارکانی است که باید در تمامی ابعاد مورد توجه قرار گیرد؛گفت:چنانچه میخواهیم خانواده با عفتی داشته باشینم لازمه آن ترک بگو مگوهااست.

حجت الاسلام والمسلمین  بهرامی فر ضمن اشاره به سخن حضرت رسول(ص) در حفظ عفت؛ عنوان کرد: بنابر فرمایش ایشان” هر کس ترک بگو مگو داشته باشد در بهشت با پیامبر همنشین خواد بود.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه این همایش؛ ضمن اشاره به سابقه تاریخی صنعت آب و برق در ارائه خدمات؛ عنوان کرد:خوشبختانه صنعت آب و برق استان علاوه بر خدمات ارائه شده؛ در حوزه امور   فرهنگی نیز به خوبی ورود کرده اند.

شهیدی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به خدمات ارائه شده از سوی شرکت توزیع نیروی برق در سال جاری؛عنوان کرد:خوشبختانه علی رغم اینکه سال گذشته خاموشی های بلند مدت و مکرری را از تیر ماه در سطح کشور و استان تجربه کردیم در سال 98 این نوع ازمشکلات با مدیریت بهنگام به طور کامل مرتفع گردید.

وی صراحتا اعلام کرد: خوشبختانه درسال جاری تا این لحظه با خاموشی مواجه نشدیم

شهیدی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته  پیک بار 57 هزار مگاباتی را در هفته اول تیرماه را تجربه نمودیم؛اظهار داشت:امسال نیز این عدد تا 56 هزار مگابات در بازه زمانی مشابه رسید که چنانچه مدیریت نمی شد امسال نیز با خاموشی های مکرر مواجه می شدیم.

وی با بیان اینکه موضوع گفتاردرمانی از طریق رسانه ها و صدا و سیما در آگاهی بخشی به مردم بسیار موثر است؛گفت: بر همین اساس توانسیتم از این حوزه در راستای کاهش مصرف بهره بگیریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان همچنین  با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیز خوشبختانه مجموعه صنعت آب و برق استان ضمن پیشبرد امور خدمات مرتبطی نیز در حوزه فرهنگی ارئه داده است؛ عنوان کرد:تقویت بنیان خانواده به عنوان یکی از مهم ترین ارکان اجتماعی همواره مورد تاکید شورای فرهنگی و دینی صنعت آب و برق بوده است.

در ادامه این همایش “سیاوش کاظمی” مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه روانشناسی نیز  طی کارگاهی آموزشی در ابتدای سخنانش  با اشاره به اینکه “خداوند عشق را آفرید تا به وسیله آن آرام گیریم”گفت: باید دانست که آرامش یک ادراک است و دستیابی به آن جز در سایه تغییرامکان پذیر نیست.

وی با تاکید بر اینکه تغییر را باید از همین امروز آغاز کرد، افزود: درطول زندگی در هر وضعیت و شرایط نباید در برابر تغییر مقاوت نمود چراکه تغییر زمینه ساز توسعه و آرامش است.

کاظمی با اذعان به اینکه در قرآن کریم؛ خداوند اشاره نموده که” سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر آنکه آن قوم خود در خود تغییر ایجاد نماید؛عنوان کرد:چنانچه  در زندگی تغییرنکنیم دچارتغییرات نامحسوس قورباغه ای می شویم که در این حالت محکوم به فنا هستیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه هر انسانی باید بهترین نوع پوشش،رفتار، کلمات و کنش ها را در مواجهه با خانواده اش داشته باشد؛ گفت:تغییرات نامحسوس قورباغه ای برای کسانی انفاق می افتد که تلاشی برای تغییر آگاهانه ندارند و درنهایت گرفتار تغییر اجباری می شوند.

این استاد دانشگاه درادامه سخنانش تاکید کرد:چنانچه بخواهیم به آرامش برسیم باید در چهاربعد جسم،اندیشه،معنویت وارتباط اجتماعی از خود مراقبت کنیم؛ که براساس این نوع ازمراقبت؛ شادی پایدار را در زندگی به همراه خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه هر انسانی باید سناریوی زندگی خود را خود بنویسد؛ خاطرنشان کرد: چنانچه بازیگر زندگی خود نباشیم قطعا بازیچه خواهیم شد.

وی همچنین با بیان اینکه سلامت روان ما نتیجه خوب کنار آمدن با اطرافیانمان است؛اظهارداشت: چانچه سطح ارتباط موثر با ارتباط را افزایش دهیم بسیاری از مشکلات زندگی رفع خواهد شد.

وی درتوصیه به زوجین یادآورشد: هیچگاه بر تغییر طرف مقابل خود در زندگی تلاش نکنید و بیش از هر چیز بر تغییرخود مداومت نمایید.

کاظمی در نهایت تصریح کرد: باید رفتاربا اطرافیانمان را آگاهانه و بر اساس اصول ارزشی کلان خود انتخاب نماییم.

 

انتهای پیام/

نظرات بسته شده است.