http://abfarhamedan.ir

پایش ۲ هزارو ۱۸۰ نمونه آب شرب در روستاهای استان همدان

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛جهانگیر سلگی  با اشاره به اینکه سال گذشته و امسال طی دو فصل  خشک و تر پارامترهای فیزیکو شیمیایی  منابع آب شرب روستاهای استان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی همدان بررسی شد؛گفت:دراین پایش ۲ هزارو ۱۸۰ نمونه آب  از آب شرب روستاها؛ جمع آوری و مورد آزمایش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این پایش بیش از۲۸ هزار آزمایش با توجه به پارامترهای فیزیکو شیمیایی انجام شد، اظهارداشت:در مواردی که مردم از وضعیت کیفی آب شرب روستاها ناراضی باشند شرکت آبفارتمهیداتی از قبیل نصب آب شیرین کن، اختلاط منابع آب ، بهسازی منابع آب ، اصلاح شبکه های آبرسانی  و جداسازی آب شرب از آب بهداشتی  را انجام  میدهد که البته برخی از این امور در بعضی روستاها در دست اقدام می باشند .

سلگی درادامه با اذعان به اینکه در راستای ضد عفونی کردن آب شرب روستاها در سطح منابع آب استان حدود ششصد دستگاه کلریناتور نصب و راه اندازی  گردیده است؛ عنوان کرد:با توجه به نصب این تعداد کلریناتور؛ منابع آب شرب روستاهای استان به طور مستمر کلرزنی و گندزدایی می شود .

وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر در سطح استان همدان ۸ باب آزمایشگاه فیزیکو شیمیایی  پایش وکنترل کیفی آب شرب روستاها را در دستور کار دارند.

رییس اداره کنترل کیفی و امورآزمایشگاه های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان در ادامه با بیان اینکه شرکت آبفار استان در راستای بهبود وضعیت کیفی آب شرب روستایی تعامل خوبی با مرکز بهداشت شهرستان واستان دارد گفت: بر همین اساس جلسات و بازدید های مشترکی به طورمنظم از تاسیسات آب شرب  روستاها را انجام می شود.

وی همچنین عنوان کرد: وضعیت  کلرزنی و  کنترل کیفی آب شرب روستاها با همراهی بهورزان، دهیاران و اعضاء شوراهای اسلامی روستاها و همچنین با دریافت گزارشات مردمی توسط مرکز ارتباطات مردمی ۱۵۲۳ پیگیری می گردد.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات بسته شده است.