https://abfarhamedan.ir

بهره برداری از اجرای برق خورشیدی در چاه آب شرب روستای منگاوی

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛محمد رضا ترکاشوند در مراسم بهره برداری از برق خورشیدی چاه آب شرب روستای منگاوی؛ ضمن گرامیداشت هفته دولت؛ این هفته را فرصتی به منظور تبيين و انعكاس مطلوب خدمات دولت در جامعه دانست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای برق خورشیدی در چاه آب شرب روستای منگاوی برای نخستین بار در استان عملیاتی شده است؛ بیان کرد: استان همدان در بهره گیری از انرژی خورشیدی در چاه آبرسانی جزو استانهای پیشتاز درکشور است و این مهم گامی در راستای بهره مندی از انرژی های پاک به منظور تامین برق چاه می باشد.

ترکاشوند عوان کرد: دراین پروژه 16 پنل خورشیدی به قدرت شش و نیم کیلووات ساعت به کارگیری شده است؛ عنوان کرد و روستای منگاوی متشکل از 511 خانوار، با جمعیتی معادل یک هزار و 764 نفر می باشد.

وی یادآورشد: درپروژه اجرای برق خورشیدی در چاه آب شرب روستای منگاوی 7 هزار میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی در ادامه با اشاره به دیگر پروژه بهره برداری شده در سومین روز از هفته دولت؛گفت: همزمان با پروژه مذکور؛ امروز بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای نمازگاه شهرستان ملایر در دستور کار قرار گرفت که با افتتاح این پروژه؛ تامین آب شرب پایدار و سالم در روستای فوق الذکر امکان پذیر شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر افزود:روستای نمازگاه پیش از این نیز از آب شرب برخوردار بوده و این پروژه در راستای تامین آب شرب پایدار و بهداشتی عملیاتی شده است.

وی همچنین بیان کرد: در پروژه آبرسانی به روستای نمازگاه؛ تجهیز چاه به عمق 90 متر، اجرای خط انتقال و پمپاژ به طول 3 کیلومتر و احداث مخزن 150 متر مکعبی با صرف 3 هزار میلون ریال اعتبار عملیاتی شد.

 

انتهای پیام/

 

نظرات بسته شده است.