https://abfarhamedan.ir

حضور فعال شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان در مدیریت سیل

همدان میزبان مانور دو روزه آموزشی تمرینی پدافند غیر عامل صنعت آب وبرق

مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح همدان در آیین افتتاح مانور آموزشی و تمرینی شورای هماهنگی مدیریت بحران پدافند غیر عامل صنعت آب و برق منطقه مرکزی و شمالی کشوری که با حضور استان های تهران، البرز،قزوین،قم،مرکزی و مازندران در نیروگاه شهید مفتح همدان آغاز شد،گفت: امروز لازم است مدیریت بحران را برای جلوگیری از آ سیب های جدی در مواقع بحران موشکافی کنیم تا به موقع بتوانیم جلوی خسارت های وارده به بخش های مختلف بخصوص تاسیسات و زیر ساخت ها را بگیریم.

دیناروند افزود:پدافند غیر عامل هزینه نیست مصون سازی است، پدافند هزینه اولیه دارد اما سرمایه گذاری است.

وی تصریح کرد: تفکر پدافند تفکر مصون سازی است و باید نگاه پدافند و مصون سازی داشته باشیم چرا که صنعت آب و برق جزء زیر ساخت های اصلی است.

در ادامه معاون عمرانی استاندار همدان ضمن اشاره به برگزاری این مانورگفت: انتخاب مسوولان در صنعت آب و برق تنها بر اساس تخصص بوده و انتخاب مدیران این حوزه به دور از مسائل سیاسی است و همین امر موجب موفقیت صنعت آب و برق در همه زمینه ها شده بگونه ای که همه ساله صنعت آب و برق حائز رتبه های برتر جشنواره شهید رجایی می شوند.

عراقی افزود:انتخاب مسئولین در صنعت آب وبرق براساس تخصص ها اتفاق می افتد و کمتر مسائل سیاسی دخیل هستندو  به همین جهت بسیار منظم کارها انجام می شود چرا که موفقیت در تخصصی بودن است.

وی اضافه کرد: در ارتباط بحث بحران و مدیریت بحران نیز باید تهدید ها را به فرصت تبدیل کنیم و در کار که انجام می دهیم باید به اتفاقات از قبل فکر کنیم و باید سناریو عملی برای پیش بینی حوادث داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امروز باید  متولیان امر سناریو ها و متدهای عملی ثابت شده را یاد بگیرند و باتوجه به زمان و مکان از آن استفاده کنیم.

وی افزود:بر اساس شرایط زمان و مکان ثابت شده میخواهیم هزینه را کم کنیم و دفاع محکمی داشته باشیم چرا که در پدافند غیر عامل باید از پیش فکر کنیم و برای کارهای علمی برق رسانی و آب رسانی در مواقع بحران باید قطعا برنامه و سناریو از پیش تعیین شده داشته باشیم.

معاون استاندار همدان گفت : مدیریت بحران و پدافند غیر عامل هزینه دارد اما در اصل صرفه جویی است چرا که اگر خوب عمل کنیم از خسارت های سنگین جلوگیری می کنیم و باید این امر از قبل باید پیش بینی شده باشد.

عراقی تاکید کرد:در مدیریت بحران باید همه ظرفیت ها بخصوص ظرفیت بخش خصوصی را بشناسیم و باید این ظرفیت ها از قبل شناسایی کرده باشیم.

 

وی افزود: بیشتر مواقع ما ظرفیت ها را احصا نکردیم در صورتی که امکانات وجود دارد اما ما ظرفیت ها را نمی شناسیم و احصا نکرده ایم.

معاون استاندار همدان تصریح کرد: فرماندهی واحد ها عملیات از مهمترین موضوعاتی است که باید توجه ویژه به آن شود و بسیار مهم است قبل از وقوع حوادث فکر شود بهترین فردی که آگاهی دارد می تواند تصمیم بگیرد باید فرماندهی را به عهده گیرد و ظرفیت های موجود را بشناسد و در موقع لزوم بکار گرفته شود.

عراقی تاکید کرد: باید از بهترین روش برای آموزش استفاده شود و نباید در زمینه آموزش خساست به خرج داد و باید از هم امکانات استفاده کرد و آموزش باید عملیاتی باشد.

وی گفت: بزرگترین مشکل ما نبود علم، تکنولوژی و تئوری نیست بلکه آموزشی و تمرینی است واینکه ما نمی دانیم چه ظرفیت هایی داریم که در صورت لزوم از آن استفاده کنیم و باید در این زمینه مانور و تمرین زیاد داشته باشیم.

وی گفت: خوشبختانه مدیران وزارت نیرو استان همدان سرآمد هستند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران همدان نیز در این همایش گفت: در مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استان همدان اقدامات مهمی در حوزه های مختلف در صنعت آب و برق انجام شده که تشکیل چارت فرماندهی برای تجهیز ماشین آلات و تشکیل اتاق بحران و ستاد فرماندهی بحران را از مهمترین اقدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان معرفی کرد.

 

جعفری ارتباط پایدار مخابراتی، ایجاد تجهیزات تلفن بیسیم تامین برق پایدار به وسیله سلول های خورشیدی، مجهز کردن دیزل ژنراتور برق اضطراری، تامین برق ماشین آلات، اعزام نیرو به کرمانشاه توسط تیم واکنش سریع شرکت آب و فاضلاب روستایی استان را از دیگر اقدمات این اداره معرفی کرد.

 

وی تصریح کرد: در سیل سال ۹۸ و همچنین در ایام اربعین؛ شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان اقدام به کمک رسانی و ارسال نیرو و خدمات کرد.

وی حضور فعال در مدیریت بحران در سیل استان، ایجاد مباحث مربوط به حصار کشی حریم تاسیسات، مشارکت در مانور ها ،حفاظت فیزیکی در بحث مخازن، اعزام ژنراتور و آب بسته بندی را از دیگر اقدمات آبفار روستایی استان معرفی کرد.

 

انتهای پیام/

 

نظرات بسته شده است.