https://abfarhamedan.ir

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران:

مشکلات موجود در کشوراز طی مسیر پشیمانمان نخواهد کرد/ یک چهارم بدنه صنعت آب و برق را ایثارگران تشکیل می دهند

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ یعقوب محمد مرادی دریادواره شهدای صنعت آب و برق استان همدان که به همت شورای هماهنگی بسیج صنعت آب و برق استان همدان برگزارشد؛ضمن گرامیداشت هفته بسیج و با درود به روح بلند بنیان گذارانقلاب اسلامی؛ با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت رسالت بزرگی که بر دوش یکایک مااست تلاش در جهت ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت است ؛گفت: تاکید مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع است.

وی با بیان اینکه برگزاری این گونه یادواره ها نشان از تلاش همکاران ما در حوزه صنعت آب و برق به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد؛ افزود: این ما  هستیم که به  شهدا نیازمندیم چراکه آنها در حرکت و این ماهستیم که ایستاده ایم.

محمد مرادی در ادامه با بیان اینکه استان همدان به ویژه در حوزه صنعت آب و برق در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همواره  پیشتاز بوده اند عنوان کرد: حضور این استان در هشت سال  دفاع مقدس نیزچشم گیر بود.

مشاور وزیر در امور ایثارگران همچنین بیان کرد: هرگاه تهاجم دشمن بیشتر میشود به این معنااست که مردم ایران  اقداماتی را انجام داده اند که منجر به واکنش دولت شده است.

وی ادامه داد: همچنین هرگاه انقلاب اسلامی حرکتش اوج میگیردجریانات دشمن نیز فشار مضاعفی را بر ما وارد می کنند  اخیرا  نیز با وارد کردن فشارهای اقتصادی و تحریم ها به دنبال از پای درآوردن این ملت هستند.

محمد مرادی تاکید کرد: دشمن بداند که  ثمره  ی این  نوع تحریم ها را در سالهای آتی در حوزه اقتصاد مقاومتی شاهد خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اذعان به اینکه نباید در شرایط فعلی نیز مسئولین خود را تضعیف کنیم، اظهارداشت: شاید در حال حاضردر کشور نواقص، نارسایی ها و خیانت هایی وجود داشته باشد که اینها اگرچه ما را پریشان می کند اما از طی مسیر هرگز پشیمانمان نخواهد کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به افزایش سطح خدمات در طول چهل سال  پیروزی انقلاب اسلامی؛ گفت: کل برقی که در اوایل انقلاب تولید میشد زیر ۷ هزار مگاوات بود در حالی که هم اکنون این عدد به  بیش از ۷۵ هزار مگاوات رسیده است.

وی همچنین بیان کرد: در ابتدای پروزی انقلاب اسلامی  کل سدهای کشور زیر ۴۰ مورد بود در حالی که هم اکنون این تعداد به بیش از ۲۰۰ سد در کل کشور رسیده است که این خود نشان از تلاش های بسیجی وار همکاران ما در صنعت آب دارد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیز دوران دفاع مقدس است ودفاع مقدس تنها محدود به ۸ سال نمی باشد؛ یادآورشد: تلاش دشمن بر این است که ما را فرسوده کند که در راستای مقابله با این تلاش باید هم مردم و هم مسئولین را بازآفرینی انرژی کنیم به ویژه در جوانان چراکه عده ای به دنبال مایوس کردن جوانان ما هستند.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ دفاع مقدس را به درستی به نسل بعد منتقل کنیم و ارزش هایی که شهدا و ایثارگران برای ما گذاشته اند را به نسل کنونی و نسل بعد انتقال دهیم.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران همچنین عنوان کرد: افتخارمی کنیم که یک چهارم بدنه صنعت آب و برق را ایثارگران تشکیل می دهند و ما  در جهت جذب، تبدیل وضعیت، بیمه و دیگر خدمات ارائه شده به ایثارگران دستورالعمل هایی را در دست اقدام داریم.

درادامه رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان همدان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و تبریک هفته بسیج؛ با اشاره به اینکه اقداماتی که در حوزه صنعت آب و برق صورت گرفته علاوه برحوزه وظایف ذاتی در بخش های فرهنگی نیز چشم گیر بوده است؛ گفت: برگزاری این گونه یادواره ها از جمله این فعالیت هااست.

شهیدی با اذعان به اینکه همکاران صنعت آب و برق در طول دفاع مقدس علاوه برجبهه های نبرد در پشت جبهه ها نیز به خدمت رسانی مشغول بودند؛ عنوان کرد: درشرایط فعلی نیز همه ما باید همچون سالهای دفاع مقدس جهادی وار به خدمت رسانی مشغول باشیم.

وی ضمن ارئه گزارشی با بیان اینکه امسال اقداماتی که درسطح کشور در حوزه برق صورت گرفته اقداماتی اثرگذار و حائز اهمیت بوده است؛بیان کرد: در سال جاری ۵۷ هزارو ۶۰۰ مگاوات افزایش تولید داشتیم  که این مهم تنها با تلاش بسیجی وار همکاران ما میشر شده است.

وی همچنین ضمن اشاره  به صادرات ۱۵۰۰ مگاوات برق به کشورعراق، یادآورشد: این اقدام  ۱٫۸ دلار عایدی برای کشوربه دنبال داشته ات.

 

بسیجی وار بر رونق تولید بیافزاییم؛

مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح در ابتدای این برنامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج؛ با اشاره به اینکه

ساده زیستی ، ایثار و گذشت، حداکثر بازدهی و  ایمان از ویژگی های بسیجیان است؛ گفت: این ویژگی ها، بسیج را به نیرویی پرتوان به منظور حفاظت و حراست از اسلام تبدیل کرده است.

دیناروند با اذعان به اینکه بسیجیان همواره با تاسی  به امیرمومنان پیش رفته اند؛ عنوان کرد:بسیجی برای عقاید و ارزش های سازنده اش تلاش می کند و هدفی جزرضای خداوند متعال ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: تفکر بسیجی تفکری پویا ،سازنده و حیات آفرین است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه امروز ما در صحنه تولید باید بسیجی وار بر رونق تولید بیافزایم؛ خاطرنشان کرد:در شرایط کنونی وظیفه ما جهاد در رونق تولید است؛ همه ما باید در کنار هم چرخ بزرگ تولید را با روحیه بسیجی بچرخانیم و این دینی است که برگردن همه ماست.

گفتنی است در پایان این مراسم نیز از تعدادی از خانواده شهدای صنعت آب و برق، ایثارگران شاغل در این حوزه و مدیران صنعت آب و برق استان تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات بسته شده است.