https://abfarhamedan.ir

نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه کلریناتور ثقلی تا پایان سال جاری

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ جهانگیر سلگی با بیان اینکه نصب دستگاههای کلریناتور ثقلی در دستور کار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قرار گرفته است؛ گفت: نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه کلریناتور ثقلی تا پایان سال جاری مد نظر است.

وی دراین رابطه توضیح داد:دستگاه کلریناتور خطی یا ثقلی، سامانه جدیدی به منظورتزریق مواد گندزدا به داخل آب می باشد که دستگاه برای نخستین بار در ایران توسط دو نفر از نیروهای آب و فاضلاب روستایی استان همدان طراحی و ساخته شده است.

سلگی با بیان اینکه این دستگاه برای نخستین بار در روستای فسیجان از توابع شهرستان بهار در استان همدان در تابستان سال جاری، نصب و بخوبی مراحل آزمایشات اولیه خود را طی کرده است؛ عنوان کرد: برهمین اساس نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه دیگر تا پایان امسال در دستور کار می باشد.

وی همچنین یادآور شد:این دستگاه بدون نیاز به جریان برق، جایگزین مناسبی برای پمپ های تزریق می باشد، ضمن اینکه؛ میزان تزریق کلر محلول یا گاز کلر نیز به وسیله آن قابل تنظیم می باشد.

رییس اداره کنترل کیفی و امورآزمایشگاه های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان افزود: قیمت مناسب و کاربری آسان، تولید در اندازه های مختلف،

و مقاومت در برابر خوردگی و فشارهای بالای آب از دیگر مزایای بهره گیری از این نوع کلریناتورهااست.

وی خاطرنشان کرد:این دستگاه توسط شرکت چاوش آبک همدان در حال ساخت و توسعه می باشد و در حوزه گندزدایی آب، آماده ارائه خدمات می باشد.

جهانگیر سلگی درادامه بیان کرد: درراستای پیشگیری از یخ زدگی دستگاههای کلریناتور و تداوم کلرزنی آب شرب روستاها در فصل سرد سال نیز در تمامی موتورخانه ها و ایستگاههای پمپاژ که دارای دستگاههای کلرزنی هستند هیتر برقی نصب شده است.

سلگی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری دوره های متعدد آموزشی  در راستای ارتقاء سطح دانش کارشناسان مستقر در واحد کنترل کیفی خبر داد وعنوان کرد: یک دوره آموزشی با عنوان آزمایشات میکروبی آّب شرب نیز در آذر ماه سال جاری برای ۱۲ نفر از کارشناسان؛ به مدت ۳۲ ساعت تحت نظر واحد آموزش صنعت آب و برق برگزار میگردد.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات بسته شده است.