https://abfarhamedan.ir

رفع ۶۹۰ مورد نشتی ازشبکه توزیع و خطوط انتقال آب تویسرکان

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛محمدالوندی ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در سال جاری؛گفت: در همین راستادر زمینه تعمیر و بازسازی مخازن، موفق به تعمیر و بازسازی مخازن روستاهای آرتیمان و قشلاق پوست شوران و تعمیر مخزن روستا و ایستگاه پمپاژ روستای باباپیرعلی شدیم.

وی با بیان اینکه درابتدای سال جاری؛ اجرای پروژه مجتمع فتح آباد به منظور تامین آب شرب روستاهای فتح آباد، حاجی تو و یعقوب آباد آغاز شد؛ عنوان کرد: از ابتدای امسال تا کنون؛ ساخت مخزن ایستگاه پمپاژ و فنس کشی و اجرای ۳ هزار و ۵۰۰ متر ۳۵۰۰ خط پمپاژ و خط برق ایستگاه پمپاژ فتح آباد نیز عملیاتی شد.

الوندی همچنین با اشاره به اینکه در نیمه نخست سال جاری در زمینه اجرای پروژه های تامین آب شرب ، حفر و تجهیز چاه، لایروبی چشمه و قنوات شهرستان تویسرکان اقدام به حفاری دو حلقه چاه در روستاهای گشانی و آرزووج نمودیم؛ خاطرنشان کرد: در همین رابطه پس از کول گذاری، چاه به بهره برداری خواهد رسید ضمن اینکه بهسازی چشمه پایین دست روستای گشانی نیز عملیاتی شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در زمینه اجرای شبکه ، خطوط انتقال و تعویض شبکه نیز توضیح داد: در حال حاضر، تعویض شبکه و خطوط انتقال روستاهای قلقل و کهنوش در دست اقدام است ضمن اینکه تا کنون ۸ هزار متر خطوط شبکه و ۳ هزارو۵۰۰ متر خطوط انتقال چشمه روستای قلقل و ۶ هزار متر خطوط شبکه و ۵ هزار متر خطوط انتقال روستای کهنوش تعویض شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان تویسرکان همچنین به تعویض خطوط شبکه روستای تقی آباد به طول ۳ هزارمتر ، اجرای خط انتقال روستای رودآور به طول ۲ هزارو ۷۰۰ متر و تعویض خط پمپاژ و انتقال روستای آریکان به منظور ارتقاءکیفیت آب شرب روستا خبر داد.

وی در ادامه از حفاری قنات و تعویض لوله های چشمه روستای شهرستانه در راستای ارتقاء سیستم آبرسانی در سال جاری خبر داد و گفت: همچنین در روستای “جرا ” اقدام به بهسازی ۳ دهنه چشمه ، اجرای ۱۲۰۰ متر خط پمپاژ و ۴ هزار متر خط انتقال چشمه های روستای جرا و همچنین اجرای ۴ هزارمتر خط چشمه روستای سهام آباد نمودیم.

مهندس الوندی همچنین  ضمن اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در زمینه اصلاح شبکه عنوان کرد: در همین رابطه اقدام به اصلاح  شبکه به طول۱۲۰۰ متر در روستای سیدشهاب، ۴ هزارمتر در روستای فریازان، ۳۰۰ متر در روستای باباپیرعلی، ۶۰۰ متر در روستای باباپیر، ۲۰۰ متر در روستای آرزووج و ۸۰۰ متر  درروستای کریم آباد نمودیم.

وی در نهایت با تاکید بر اینکه ارتقاء سیستم آبرسانی همواره در دستور کار  شرکت آب و فاضلاب روستایی می باشد؛ بیان کرد: همچنین طی هشت ماهه گذشته در راستای ارتقاء سیستم آبرسانی و کیفیت آب شرب، اقدام به نشتی یابی و تعمیر ۶۹۰ مورد نشتی در شبکه توزیع و خطوط انتقال و پمپاژ نمودیم که ازین تعداد ۶۵ مورد مربوط به نشتی های خطوط انتقال و پمپاژ روستاها بوده است.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات بسته شده است.