https://abfarhamedan.ir

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان اعلام کرد:

آب دو روستای قپچاق و خیرآباد فاقد هرگونه آلودگی است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان؛ کمال حسنی ضمن اشاره به آبرسانی سیار به دوروستای خیرآباد و قپچاق از روستاهای تابعه شهرستان همدان گفت: این نوع از آبرسانی در فصول سرد سال به هیچ عنوان دلیل بر آلودگی آب موجود در این روستاها نیست و اعلام می کنیم که آب موجود در دو روستای مذکور فاقد هرگونه آلودگی شیمیایی و فیزیکی است.

وی با بیان اینکه روستای قپچاق با ۱۴۱ نفرجمعیت و ۵۰ خانواراز جمله روستاهایی است که در حال حاضربه صورت سیارآبرسانی می شود، عنوان کرد:ازآنجایی که در این روستا ذخایرآبهای زیرزمینی در حداقل میزان خود است و امکان حفر چاه وجود نداشته، در فصل سرد سال نیز آبرسانی سیار در حال انجام است.

حسنی با اذعان به اینکه درقسمت هایی از اراضی روستا که قنات وجود دارد نیزهنوز موفق به حفر چاه نشده ایم، بیان کرد: از آنجایی که اهالی روستا ازآب قنات مذکور به منظور آبیاری اراضی کشاورزی استفاده می کنند؛ لذا هنوز توافق لازم به منظور حفر چاه در این اراضی به نتیجه نرسیده و درصدد انجام کار هستیم.

وی در خصوص آبرسانی سیار به روستای خیرآباد نیز توضیح داد:این روستا با ۴۵۵ نفر جمعیت در طول دو ماه اخیر با ۲۹تانکربه صورت سیار آبرسانی شده که البته دلیل آبرسانی سیار درروستای مذکور نیز شوری آب اعلام شده و هیچگونه آلودگی فیزیکو شیمیایی تاکنون گزارش نشده است.

مدیر امورآب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان افزود: بالا بودن میزان TDS یا شوری آب در روستای خیرآباد تنها دلیل آبرسانی سیار در شرایط آب و هوایی کنونی است که درصورت تامین اعتبارات لازم؛ نصب دستگاه آب شیرین کن در دستور کار شرکت می باشد.

وی درنهایت بیان کرد: در مجموع در طول دوماهه اخیر ۳۶ سرویس آبرسانی سیار در دو روستای قپچاق و خیرآباد ثبت شده است.    انتهای پیام/

 

 

 

 

نظرات بسته شده است.